+420 222 744 135
Přihlásit


Zapomenuté heslo

Registrací získáte:
  • přehled o vašich objednávkách
  • slevový věrnostní program (více)
  • možnost prodeje vlastních motivů (více)
Registrovat
Klídek kámo

Se sloganem Keep calm and carry on (Zachovej klid a pokračuj) se snad setkal již téměř každý, minimálně v některé z jeho mnohých variant, které okupují každé druhé internetové zákoutí. Populární a vtipná byla například hláška Keep calm and marry prince Harry (Zachovej klid a vezmi si prince Harryho), krátce po epochální britské královské svatbě roku 2011.

Kde se Keep Calm vzalo?

Málokdo ale dnes ví, kde se tento původní slogan vzal, kde má svůj původ. Poprvé byly plakáty hlásající Keep calm vyrobeny britskou armádou v roce 1939, tedy na počátku druhé světové války, jejich účelem bylo uklidnit veřejnost v bouřlivém období. Publikován byl v omezeném množství a postupně upadl v zapomnění. Znovu objeven byl až v roce 2000, opět se začal tisknout a dnes je jeho účel již výrazně dekorativní a ve svých mnohých obměnách také humorný. Autor původního plakátu z konce třicátých let je neznámý. Na prahu nového milenia plakát objevil jistý Stuart Manley, majit antikvariátu v Anglii a to zcela náhodou, když hledal nějaké staré kniny do aukce. Vzhledem k tomu, že se umělecká díla vytvořená pro britskou vládu stávají po padesáti letech veřejná, mohl Stuart tisknout plakát dle libosti a stejně tak i ostatní obchodníci. A jelikož zákazníků se líbí zůstávat v klídku, rozjelo se Keep calm ve velkém. Zajímavostí je, že se tento slogan vžil jako neoficiální motto britských zdravotních sester a nyní visí ve většině personálních pokojů v nemocnicích po celém Spojeném Království.

Keep Calm na tisíc způsobů

Motivační slogany se napříč internetem objevují v různých obměnách a jelikož náš kreativní tým pořád a pořád pokračuje v tvorbě, připravil pro vás zbrusu nové Keep calm variace. Můžete si je dát vytisknout na jakýkoliv produkt z naší nabídky, úplně jak chcete, no však to znáte. Tak mrkejte!