Switch to English  X 
Jarní únava

JARNÍ BUDÍČEK!

Nevím jak vy, ale já se už od půlky října těším na začátek jara, zima je pro mě jen čekáním na teplo a světlo. Jakmile se však někdy koncem března dočkám, přijde to na mě a mám z toho akorát tak náladu pod psa. Cože to na mě přijde? No přece jarní únava! Celou zimu jsme zvyklí na přítmí, nic moc neděláme a na jaře je pak najednou všechno jinak. Den se závratnou rychlostí prodlužuje, navrch ještě nastane změna času a najednou je o půl osmé večer jak v prosinci v poledne. A co my? Oběti přírodního cyklu? To je jasné, jsme zmatení, znavení, uondaní, rozmrzelí a taky vystresovaní (jo, protože stres teď frčí).

BRÁNIT SE ČI PODLEHNOUT?

Klíčová otázka zní: Máme se tomuto jarnímu nešvaru bránit? Ani náhodou! Jestli se vám chce spát, spěte, klidně pět dní v kuse, čím dříve si totiž na jaře pořádně odpočinete, tím spíš si ho užijete, až bude v pořádném rozpuku. No vážně, tento postup garantuje jedenáct libovolných zástupců fauny (zvířátek) z deseti ;)

A co se všem vybaví, když se řekne spánek? No přece POLŠTÁŘ! A my "náhodou" polštářky umíme... Takže jarní únavě už nemusíte nijak odolávat a můžete v pohodě zalehnout.

Zdroje obrázků: https://www.pinterest.com/ a https://www.google.cz